حریم خصوصی کاربران و محافظت از اطلاعات کاربران برای شرکت راهبران هویت مجازی آینده (برهان) بسیار مهم است. در این مستند اصول محرمانگی اطلاعات برهان و نیز راهکارهای برهان برای حفظ حریم شخصی و اطلاعات کاربران وب‌سایت برهان توضیح داده شده است.

حریم خصوصی شرکت برهان

 پذیرش حریم خصوصی

مطالعه وب‌سایت و استفاده از آن به منزله موافقت شما با تبعیت و التزام به سیاست حفظ حریم خصوصی به شرح زیر است که به همراه قوانین و مقررات بر رابطه ما با شما در خصوص این وب‌سایت حاکم است.

 محتویات

این سند شامل توضیحاتی درباره جمع‌آوری اطلاعات کاربران و نیز نحوه استفاده برهان از این اطلاعات است. این اطلاعات شامل مواردی است که مخصوص هر کاربر بوده و به کمک آن‌ها می‌توان کاربران برهان را به صورت منحصربه‌فرد شناسایی نمود. این سند به مواردی نمی‌پردازد که در اختیار برهان نیست و برهان هیچ کنترلی بر آن‌ها ندارد.

 اطلاعات جمع‌آوری شده و نحوه استفاده از آن‌ها

شما با ثبت نام و ارسال فرم‌های سفارش و پشتیبانی در وب‌سایت برهان اطلاعات خصوصی خود از قبیل نام، نشانی، نشانی الکترونیک و … را در اختیار برهان قرار می‌دهید و اطلاعات مربوط به استفاده شما از خدمات برهان نگهداری می‌گردد. این اطلاعات شامل سفارشات و تراکنش‌ها، سرویس‌های مورد استفاده، اطلاعات فردی و مانند آن بوده ولی محدود به این موارد نیست.

برهان به صورت خودکار پس از ورود شما به وب‌سایت اطلاعاتی از قبیل IP شما، اطلاعات کوکی‌ و صفحات مشاهده شده را جمع‌آوری و نگهداری می‌کند. برهان از این اطلاعات در راستای بعضی از مقاصد از قبیل ارتقاء خدمات، تهیه محتوای مناسب، برنامه‌های تبلیغاتی و مانند آن استفاده می‌کند.

برهان اطلاعات شما را اجاره نمی‌دهد، نمی‌فروشد و به اشتراک نمی‌گذارد به جز در موارد زیر:

  • در صورت ادغام برهان در یک شرکت دیگر. در این حالت قبل از به اشتراک‌گذاری اطلاعات شما، این موضوع به شما اطلاع داده شده و نظر شما را درباره ادامه استفاده از خدمات برهان یا خروج کامل پرسیده می‌شود.
  • در صورت تخطی شما از قوانین شرایط و ضوابط سرویس‌ها و وجود شاکی خصوصی نسبت به عملکرد شما، اطلاعات شما در اختیار مراجع قانونی قرار می‌گیرد.
  • در صورتی که مراجع قضایی به استناد اسناد رسمی اطلاعات شما را از برهان بخواهند این اطلاعات در اختیار ایشان قرار می‌گیرد.

 ویرایش و تغییر اطلاعات شخصی

شما می‌توانید اطلاعات ثبت شده خود را در وب‌سایت برهان تغییر دهید. این اطلاعات شامل کلیه اطلاعاتی است که در هنگام عضویت در برهان آن‌ها را در وب‌سایت برهان وارد نموده‌اید؛ مگر مواردی که از لحاظ شناسایی هویت برای کارکرد برهان ملاک امنیت حساب کاربری داشته باشد مثل ایمیل و نام خانوادگی و …

شما می‌توانید به طور کامل از برهان و کلیه خدمات آن خارج شوید. در این حالت برخی از اطلاعات شما از برهان حذف شده و تعدادی دیگر از آن‌ها حداقل به مدت یک سال بایگانی می‌شوند. این اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، نشانی الکترونیک، شماره تلفن همراه، پیام‌های ارسالی و مانند آن بوده ولی محدود به موارد فوق نیست.

 محدودیت دسترسی به اطلاعات

برهان دسترسی کارمندان خود به اطلاعات شما را محدود نموده و فقط کارمندانی که مستقیماً باید برای ارایه خدمات برهان یا انجام وظایف خود در این راستا با شما در تماس باشند به این اطلاعات دسترسی دارند.

برهان جهت حفظ امنیت اطلاعات محرمانه ممکن است اطلاعات مهم مثل رمز عبور و … را به صورت رمز شده در پایگاه‌های داده خود ذخیره کند به نوعی که در صورت دسترسی ناخواسته و غیرمجاز به آن‌ها، این اطلاعات قابل استفاده توسط دیگران نباشد؛ اگر چه با توجه به تعریف امنیت نمی‌توان هیچ تضمینی در این رابطه ارائه داد.

برهان به کاربران خود تضمین می‌دهد كه از اطلاعات شخصی آن‌ها تحت بالاترین استانداردهای امنیتی استفاده خواهد شد. برهان تلاش خواهد كرد كه تمامی راه‌های معقول برای حفظ امنیت اطلاعات مشتریان خود را طی كند. با این وجود، برهان هیچ مسئولیتی در قبال مخاطرات حین ارسال (مخابره) اطلاعات را نخواهد پذیرفت.

جمع‌آوری اطلاعات

ما فقط به اطلاعاتی دسترسی داریم و آنها را جمع‌آوری می‌کنیم که شما در وب‌سایت وارد می‌کنید. همچنین اطلاعات ارسال شده از طریق ایمیل و یا دیگر روش‌های ارتباطی نیز شامل این قانون می‌شود. در نظر داشته باشید که برهان این اطلاعات را به کسی نمی‌فروشد و یا اجاره نمی‌دهد.

ما از اطلاعات شما برای پاسخ دادن به خودتان استفاده می‌کنیم و با هیچ شخص ثالثی این اطلاعات را در میان نمی‌گذاریم، مگر برای ارسال سفارشات (و یا از این قبیل موارد).

دیدگاه‌ها

زمانی که بازدید کننده در وب‌سایت کامنتی ارسال می‌کند، ما اطلاعاتی که در دیدگاه نمایش داده می‌شود را ذخیره می‌کنیم، علاوه بر آن IP آدرس بازدید کننده و مرورگر او نیز برای کمک به تشخیص اسپمرها استفاده می‌شود.

 امنیت و حفاظت

ما از اقدامات امنیتی استفاده می‌کنیم تا اطلاعات شما را از دسترسی اشخاص غیرمجاز و عملکردهای غیرقانونی، خسارات اتفاقی، تخریب و نقصان مصون نگاه داریم. ما اطلاعات شما را برای مدتی متعارف که قانون ملزم می‌داند، نگاه خواهیم داشت.

در موارد خاص ممکن است وب‌سایت ما حاوی لینک‌های الکترونیکی به سایت‌های دیگر باشد. در صورتی که بخواهید از این سایت‌ها بازدید کنید، خط مشی حفظ حریم خصوصی و اولویت‌های حریم خصوصی آن‌ها معتبر خواهد بود.

کوکی‌ها

هنگام بازدید از وب سایت ممکن است از طریق کوکی‌ها اطلاعاتی در رایانه شما ذخیره شود که این کوکی‌ها امکان شناسایی خودکار رایانه را در بازدید بعدی از وب‌سایت فراهم می‌سازد. این کوکی‌ها برای صرفه‌جویی در زمان شما است.

کوکی به خودی خود، شامل اطلاعات شخصی نیست. لیکن در عین حال ما را قادر می‌نماید که استفاده شما از وب‌سایت حاضر را با اطلاعاتی که به طور خاص و آگاهانه ارائه کرده‌اید مرتبط نماییم.

تنها اطلاعات شخصی که یک کوکی می‌تواند در برگیرد، اطلاعاتی است که خود شما ارائه نموده‌اید. کوکی قادر به خواندن داده‌های موجود روی هارد دیسک و یا فایل‌های کوکی ایجاد شده توسط وب سایت‌های دیگر نیست. شما می‌توانید مرورگر خود را در حالت رد تمامی کوکی‌ها یا اعلام ارسال کوکی، تنظیم نمایید. در صورتی که کوکی‌ها را نپذیرید، استفاده از بعضی قسمت‌های وب‌سایت حاضر ممکن است امکان‌پذیر نباشد.

اگر کاربر در وب‌سایت برهان حساب کاربری داشته باشد و وارد حساب کاربری خود شود، یک کوکی جهت بررسی پشتیبانی مرورگر کاربر از کوکی ساخته می‌شود. این کوکی حاوی اطلاعات شخصی کاربر نیست و بعد از بستن مرورگر نیز حذف می‌گردد.

سایت‌های لینک شده

این وب‌سایت ممكن است با وب سایت‌های دیگر (“سایت‌های لینك”) پیوند داشته باشد. سایت‌های لینك شده تحت نظارت برهان نیستند و برهان در مورد آن‌ها مسئولیتی ندارد. شما باید توجه داشته باشید كه اطلاعات شخصی كه برای سایت‌های لینك می‌فرستید،‌ تحت نظارت خط‌مشی حریم خصوصی برهان نخواهد بود و ما جداً توصیه می‌كنیم كه نسبت به سیستم حفظ حریم خصوصی و سیاست‌های امنیتی آن‌ها اطلاع حاصل کنید.

 افشاء

اطلاعاتی که در اختیار ما قرار می‌دهید در سرورهای امن ما قرار می‌گیرد. همچنین ممکن است ما اطلاعات جمع‌آوری شده درباره استفاده از وب‌سایت خود را در اختیار اشخاص ثالثی قرار دهیم اما این موارد شامل اطلاعاتی نخواهد بود که قابل استفاده برای تعیین هویت شما باشند.

هر جا که رمز ورودی به شما ارائه شده (یا خود انتخاب کرده‌اید)، این رمز ورود شما را قادر خواهد ساخت تا به بخش‌های مشخصی از وب‌سایت ما دسترسی داشته باشید، حفظ و نگهداری از این رمز ورود بر عهده شخص شما خواهد بود. ما از شما می‌خواهیم تا این رمز ورود را در اختیار هیچ کس قرار ندهید.

متاسفانه انتقال اطلاعات از طریق اینترنت کاملاً امن نیست. علی رغم اینکه ما همه تلاشمان را جهت حفاظت از اطلاعات شخصی شما به کار می‌گیریم، نمی‌توانیم امنیت انتقال اطلاعات شما را تضمین کنیم؛ بنابراین مسئولیت هرگونه انتقال بر عهده شما خواهد بود. ما با دریافت اطلاعات شما از روش‌های سخت‌گیرانه امنیتی در جهت تلاش برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به آن‌ها استفاده خواهیم کرد.

 امنیت و حفاظت دسترسی و به‌روزآوری

ما از اقدامات امنیتی استفاده می‌کنیم تا اطلاعات شما را از دسترسی اشخاص غیرمجاز مصون نگه داریم، شما این حق را دارید که از اطلاعات نگهداری شده خود آگاهی داشته و از ما بخواهید تا تغییراتی در آن‌ها ایجاد کنیم تا دقیق و به روز باشند. اگر به این امر تمایل داشتید از طریق کانال‌های ارتباطی معرفی شده در بخش «ارتباط با ما» ما را در جریان بگذارید.

تغییرات در این سیاست‌ها

برهان حق دارد در هر زمان بدون اطلاع قبلی در متن این سیاست‌نامه تغییرات ایجاد کند. اگرچه سعی می‌شود از طریق ایمیل کلیه کاربران از تغییرات مطلع شوند ولی کاربران موظف‌اند با مراجعه مداوم به این متن، از تغییرات آن مطلع گشته و در صورت مخالفت با آن درخواست قطع سرویس خود را ارائه نمایند و یا از وب‌سایت برهان خارج شوند. در غیر این صورت تمام پیامد‌های احتمالی آن بر عهده کاربران خواهد بود.

پرسش‌ها و پیشنهادها

در صورتی که درباره این سیاست‌ها پرسشی دارید یا پیشنهادهایی برای تغییرات و بهبود آن‌ها دارید با استفاده از فرم ارتباط با ما آن را با تیم برهان در میان بگذارید.

 تماس با ما

ما اطلاعات ارسالی توسط کاربر در فرم‌های تماس به علاوه متاهای اطلاعات مانند، زمان ارسال یا IP آدرس و مرورگر مورد استفاده را ذخیره می‌کنیم. در صورت داشتن هر گونه سوال در خصوص سیاست حفظ حریم خصوصی لطفاً با ما تماس بگیرید. شرکت راهبران هویت مجازی آینده (برهان) ثبت شده بر اساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و اطلاعات ارائه شده در بخش ارتباط با ما است.