هویت دیجیتال و IOT

کاربردهای هویت دیجیتال در اینترنت اشیا

/
کاربردهای هویت دیجیتال در اینترنت اشیا به دلیل رواج به کارگیری حسگرهای متصل در ابزارهای کاربردی زندگی روزمره به شدت افزایش یافته است. اینترنت اشیا، سیستمی از دستگاه‌های محاسباتی مرتبط، ماشین‌های مکانیکی و دیجیتالی، اشیا و حیوانات هستند که با شناسه‌های منحصربه‌فرد و توانایی انتقال داده‌ها از طریق شبکه بدون نیاز به انسان ارائه می‌شود. هدف اینترنت اشیا اتصال همه چیز، از افراد، سازمان‌ها و شرکت‌ها تا اشیایی در دنیای فیزیکی و مجازی است. هویت دیجیتال همیشه به عنوان سنگ بنایی برای کلیه خدمات آنلاین، اساس ایجاد مکانیسم‌های امنیتی مانند احراز هویت است؛ لذا هویت دیجیتال با اختصاص یک شناسه دیجیتال منحصربه‌فرد برای هر شیء ضمن ایجاد تعاملات بهتر اشیا با هم سبب افزایش امنیت کل سیستم می‌شود و از نفوذها و عملیات خرابکارانه در حوزه اینترنت اشیا جلوگیری می‌کند.
هوش مصنوعی و هویت دیجیتال

هوش مصنوعی و هویت دیجیتال

هدف اضافه کردن هوش مصنوعی به هویت در عصر دیجیتال، کمک به مردم برای دسترسی ایمن و ساده به دنیای متصل است.
حاکمیت یا حکمرانی سایبری

حاکمیت یا حکمرانی سایبری

/
در مقاله حاکمیت یا حکمرانی سایبری ابتدا تفاوت ماهوی این مفاهیم تشریح شده و سپس نحوه ارتباط آنها با یکدیگر در فضای سایبر تبیین شده است
فصلنامه هویت دیجیتال شماره هجدهم زمستان 1401

فصلنامه هویت دیجیتال شماره هجدهم زمستان 1401

/
شماره هجدهم فصلنامه تخصصی هویت دیجیتال با محتوای متنوعی به‌ویژه در حوزه هوش مصنوعی برای فصل زمستان 1401 منتشر شد.
فصلنامه هویت دیجیتال

فصلنامه هویت دیجیتال شماره هفدهم پاییز 1401

شماره هفدهم فصلنامه تخصصی هویت دیجیتال با محتوای متنوعی به‌ویژه در حوزه اینترنت اشیاء برای فصل پاییز 1401 منتشر شد. این شماره، حاوی بخش‌های جدیدی با عناوین «نقش هوش مصنوعی در هویت دیجیتال» و «نقش هویت دیجیتال در امنیت سایبری» است.
دعوت به همکاری با شرکت برهان

دعوت به همکاری

/
شرکت دانش‌بنیان راهبران هویت مجازی آینده (برهان)، فعال در زمینه هویت دیجیتال و فضای سایبری درصدد جذب تعدادی از فارغ‌التحصیلان یا دانشجویان سال آخر در مقطع کارشناسی ارشد/ دکتری است.
فصلنامه هویت دیجیتال شماره شانزدهم

فصلنامه هویت دیجیتال شماره شانزدهم تابستان 1401

شماره شانزدهم فصلنامه تخصصی هویت دیجیتال با محتوای متنوعی به‌ویژه در حوزه صنعت کشاورزی برای فصل تابستان 1401 منتشر شد. از این شماره، بخش‌های جدیدی با عناوین «نقش هوش مصنوعی در هویت دیجیتال» و «نقش هویت دیجیتال در امنیت سایبری» به فصلنامه هویت اضافه شده است.
شاخص‌های حاکمیت سایبر

وبینار شاخص‌های حاکمیت سایبر

فضای سایبر یکی از موارد غیر قابل اجتناب برای جوامع است. از این روی دولت‌ها در راستای دستیابی به رسالت خود ملزم به شناخت آن هستند تا تصمیمات مناسبی را اتخاذ کنند. گستردگی این فضا و تاثیر آن بر روی تمام جنبه‌های زندگی بشر از جمله فرهنگ، اخلاق و حتی مرزهای یک کشور بر پیچیدگی آن افزوده است.
EUDI

کیف هویت دیجیتال اتحادیه اروپا

/
کمیسیون اتحادیه اروپا چارچوبی را برای هویت دیجیتال اروپایی پیشنهاد کرد که برای همه شهروندان اتحادیه اروپا، ساکنان و مشاغل در اتحادیه اروپا در دسترس خواهد بود. شهروندان می‌توانند هویت خود را با این چارچوب ثابت کنند و اسناد الکترونیکی خود را به واسطه کیف هویت دیجیتال اروپایی خود به اشتراک بگذارند. کشورهای عضو اتحادیه اروپا طبق مقررات جدید، کیف هویت را به شهروندان و مشاغل ارائه می‌دهند که ممکن است توسط مقامات دولتی یا نهادهای خصوصی ارائه شود. این چارچوب جدید همه اروپایی‌ها را قادر می‌سازد تا به طیف گسترده‌ای از خدمات آنلاین دسترسی داشته باشند.
فصلنامه هویت دیجیتال شماره پانزدهم بهار 1401

فصلنامه هویت دیجیتال شماره پانزدهم بهار 1401

/
شماره پانزدهم فصلنامه تخصصی هویت دیجیتال با محتواهای متنوعی به ویژه در حوزه صنعت گردشگری و هویت دیجیتال برای فصل بهار 1401 منتشر شد. از این شماره، بخش‌های جدیدی با عناوین «تحلیل اسناد و قوانین» و «حکمرانی» به فصلنامه اضافه شده است.