فصلنامه-هویت-دیجیتال-شماره-بیستم-تابستان-1402

فصلنامه هویت دیجیتال شماره بیستم تابستان 1402

,
در فصلنامه بیستم، موضوع حکمرانی داده و جایگاه و اهمیت نظام هویت دیجیتال در آن، از دیدگاه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفته است. این شماره در تابستان 1402 منتشر شده است.
بلاک‌چین در خدمت هویت دیجیتال

بلاک‌چین در خدمت هویت دیجیتال

,
هویت یک عامل اساسی در زندگی بشر است. کاربران در جامعه‌ای زندگی می‌کنند که همه کارهایشان حول هویت می‌چرخد و با دسترسی آسان به آن، جنبه‌های مختلف زندگی تسهیل می‌شود.
فصلنامه-هویت-دیجیتال-شماره-نوزدهم

فصلنامه هویت دیجیتال شماره نوزدهم بهار 1402

,
در فصلنامه نوزدهم، موضوع حاکمیت فضای سایبر و جایگاه و اهمیت نظام هویت دیجیتال در آن، از دیدگاه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفته است. این شماره در بهار 1402 منتشر شد.
هویت دیجیتال و IOT

کاربردهای هویت دیجیتال در اینترنت اشیا

,
کاربردهای هویت دیجیتال در اینترنت اشیا به دلیل رواج به کارگیری حسگرهای متصل در ابزارهای کاربردی زندگی روزمره به شدت افزایش یافته است. اینترنت اشیا، سیستمی از دستگاه‌های محاسباتی مرتبط، ماشین‌های مکانیکی و دیجیتالی، اشیا و حیوانات هستند که با شناسه‌های منحصربه‌فرد و توانایی انتقال داده‌ها از طریق شبکه بدون نیاز به انسان ارائه می‌شود. هدف اینترنت اشیا اتصال همه چیز، از افراد، سازمان‌ها و شرکت‌ها تا اشیایی در دنیای فیزیکی و مجازی است. هویت دیجیتال همیشه به عنوان سنگ بنایی برای کلیه خدمات آنلاین، اساس ایجاد مکانیسم‌های امنیتی مانند احراز هویت است؛ لذا هویت دیجیتال با اختصاص یک شناسه دیجیتال منحصربه‌فرد برای هر شیء ضمن ایجاد تعاملات بهتر اشیا با هم سبب افزایش امنیت کل سیستم می‌شود و از نفوذها و عملیات خرابکارانه در حوزه اینترنت اشیا جلوگیری می‌کند.
هوش مصنوعی و هویت دیجیتال

هوش مصنوعی و هویت دیجیتال

,
هدف اضافه کردن هوش مصنوعی به هویت در عصر دیجیتال، کمک به مردم برای دسترسی ایمن و ساده به دنیای متصل است.
حاکمیت یا حکمرانی سایبری

حاکمیت یا حکمرانی سایبری

در مقاله حاکمیت یا حکمرانی سایبری ابتدا تفاوت ماهوی این مفاهیم تشریح شده و سپس نحوه ارتباط آنها با یکدیگر در فضای سایبر تبیین شده است
فصلنامه هویت دیجیتال شماره هجدهم زمستان 1401

فصلنامه هویت دیجیتال شماره هجدهم زمستان 1401

,
شماره هجدهم فصلنامه تخصصی هویت دیجیتال با محتوای متنوعی به‌ویژه در حوزه هوش مصنوعی برای فصل زمستان 1401 منتشر شد.
فصلنامه هویت دیجیتال

فصلنامه هویت دیجیتال شماره هفدهم پاییز 1401

,
شماره هفدهم فصلنامه تخصصی هویت دیجیتال با محتوای متنوعی به‌ویژه در حوزه اینترنت اشیاء برای فصل پاییز 1401 منتشر شد. این شماره، حاوی بخش‌های جدیدی با عناوین «نقش هوش مصنوعی در هویت دیجیتال» و «نقش هویت دیجیتال در امنیت سایبری» است.
دعوت به همکاری با شرکت برهان

دعوت به همکاری

,
شرکت دانش‌بنیان راهبران هویت مجازی آینده (برهان)، فعال در زمینه هویت دیجیتال و فضای سایبری درصدد جذب تعدادی از فارغ‌التحصیلان یا دانشجویان سال آخر در مقطع کارشناسی ارشد/ دکتری است.
فصلنامه هویت دیجیتال شماره شانزدهم

فصلنامه هویت دیجیتال شماره شانزدهم تابستان 1401

,
شماره شانزدهم فصلنامه تخصصی هویت دیجیتال با محتوای متنوعی به‌ویژه در حوزه صنعت کشاورزی برای فصل تابستان 1401 منتشر شد. از این شماره، بخش‌های جدیدی با عناوین «نقش هوش مصنوعی در هویت دیجیتال» و «نقش هویت دیجیتال در امنیت سایبری» به فصلنامه هویت اضافه شده است.