چشم‌انداز و ماموریت برهان

راهبران شرکت برهان پس از حدود 20 سال کسب دانش و تجربه در حوزه هویت، از سال 93 بر آن شدند تا در حوزه هویت دیجیتال متمرکز شوند. این تصمیم در سال 94 با تشکیل گروه مطالعات راهبردی هویت دیجیتال به بار نشست. فعالیت‌های این گروه تخصصی از ابتدای سال 98 با ثبت شرکت راهبران هویت مجازی آینده (برهان) در یک قالب حقوقی جدید ادامه پیدا کرد. تجربه چندین ساله و مطالعات گسترده در حوزه مدیریت هویت و دسترسی و انجام پروژه‌های ملی و راهبردی در این حوزه، زمینه بلوغ بیش از پیش شرکت را فراهم نمود.

بذری که سال‌ها پیش کاشته شده بود به فضل الهی امروز به درختی تنومند تبدیل شده است که از بارقه‌های آن می‌توان به حضور فعال در کنفرانس‌های بین‌المللی و توسعه همکاری با برترین شرکت‌های حوزه هویت دیجیتال در جهان اشاره نمود. این دستاوردها مسئولیت سنگینی بر دوش شرکت نهاد و موجب گردید تا با عزمی راسخ قدم در راه پر پیچ‌وخم پیکربندی زیست‌بوم هویت دیجیتال کشور بگذارد.

شرکت برهان در نظر دارد تا با مدد و استعانت از خداوند متعال، به سهم خود، زمینه و بستر تحقق و شکل‌گیری زیست‌بوم هویت دیجیتال کشور در افق چشم‌انداز بیست ساله را فراهم نماید و شکی نیست که این مهم تنها در سایه تلاش، جدیت و همکاری با تمام ذی‌نفعان این حوزه صورت می‌پذیرد. بر همین اساس شرکت برهان آمادگی خود را جهت همکاری گسترده با افراد، سازمان‌ها و نهادهای فعال در  این حوزه جهت تحقق هرچه بهتر زیست‌بوم هویت دیجیتال و توسعه آن اعلام می‌دارد.

 

چشم‌انداز شرکت برهان

 

شرکت برهان تخصصی‌ترین و مؤثرترین مرجع تحقیق، آموزش، ارزیابی و مشاوره هویت دیجیتال در کشور تا سال ۱۴۰۴ و جزو ده شرکت برتر این حوزه در طراز جهانی تا سال ۲۰۲۹ خواهد بود.

 

بیانیه ماموریت شرکت برهان

 

فراهم نمودن بستر مناسب جهت ایجاد، توسعه و بهبود زیست‌بوم مدیریت هویت و دسترسی در کشور ایران از طریق تحقیق و پژوهش، آموزش و ارائه راهبرد، راه‌کار و مشاوره به افراد و سازمان‌های دولتی و خصوصی در حوزه هویت دیجیتال.

 

اهداف کلان شرکت برهان

  • کسب دانش جهانی و تولید دانش بومی و تربیت نیروی انسانی متخصص در حوزه هویت دیجیتال و تخصص‌های مرتبط با آن در کشور؛
  • تامین نیازمندی‌های پژوهشی، آموزشی، مشاوره و اجرایی نهادها و سازمان‌های فراقوه‌ای (ملی)، دولتی، نیمه‌دولتی و سازمان‌های خصوصی با تاثیرات امنیتی در حوزه هویت دیجیتال؛
  • حضور موثر در طرح‌ها و پروژه‌های ملی و دولتی در حوزه هویت دیجیتال در زمینه تدوین راهبرد و سیاست‌گذاری، ارائه طرح و معماری کلان، اجرا و پیاده‌سازی.