بخش آموزش برهان

بخش آموزش شرکت برهان به منظور ارائه مطالب تخصصی به علاقه‌مندان هویت دیجیتال و مدیریت هویت و دسترسی (IAM) و موضوعات مرتبط با آن‌ها نظیر حاکمیت، کنترل دسترسی، سرقت هویت، پیشگیری از کلاه‌برداری، انطباق با مقررات، حریم خصوصی و حفاظت از داده‌ها، فناوری مدیریت هویت و … راه‌اندازی شده است.

ماموریت بخش آموزش در شرکت برهان، فراهم‌سازی و ایجاد بستر مناسب جهت فرهنگ‌سازی، آموزش و انتقال دانش هویت دیجیتال به افراد علاقه‌مند و فعال در حوزه هویت دیجیتال و رفع نیاز آموزشی جامعه هدف، به‌وسیله برگزاری نشست‌های تخصصی، کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی و همچنین برگزاری کنفرانس‌های داخلی و بین‌المللی مقرر نموده است.

بخش آموزش

موضوعات و دوره‌های آموزشی

  1. دوره عمومی مدیریت هویت و دسترسی: مدیریت هویت و دسترسی مهم‌ترین دیسیپلین امنیت اطلاعات و امنیت سایبری است که هدف آن مدیریت هویت کاربر و دسترسی آن‌ها به منابع و داده‌های سازمانی است. متقاضیان با شرکت در این دوره قادر خواهند بود به طور مستمر توانایی های موجود سازمان خود را در چرخه حیات هویت ارزیابی کنند، سرمایه‌گذاری‌های تجاری در حوزه IAM را اولویت‌بندی كنند، شكاف‌ها و كمبودهای موجود را كنترل كنند و بهبود روند كاهش هزینه ها را شناسایی نمایند.
  2. مدیریت هویت: اصطلاح مدیریت هویت به ترکیبی از فناوری‌ها، افراد و فرآیندهای كسب‌وكار گفته می شود که به طور جمعی برای اطمینان از شناسایی، احراز هویت و مجوز دسترسی مناسب اعمال می شوند. مدیریت هویت یکی از مولفه های مهم برنامه كلان امنیت سایبری سازمان است. شرکت‌کنندگان در این دوره می‌توانند وظایف مربوط به طراحی و توسعه، پیکربندی و اجرای راه‌حل‌های فنی IAM باهدف مقابله با تهدیدات سازگار با اهداف تجاری را انجام دهند ار توانایی فنی لازم را برای جمع‌آوری الزامات مدیریت هویت بر اساس نیازهای كسب‌وكار، الزامات انطباق با قوانین، تهدیدات نوظهور و نتایج ارزیابی ریسک برخوردارند.
  3. مدیریت دسترسی: مدیریت دسترسی یکی از رشته‌های امنیت اطلاعات است که بیشترین تعامل را با کاربران و مدیریت آن‌ها دارد و فلسفه وجودی آن اجرای سیاست‌ها و رویه‌های حمایت از اهداف امنیتی سازمان، کاهش خطرات دسترسی، حفظ کنترل دسترسی و مطابقت با قرارداد و قوانین حیاتی است. این دوره كه به آن مدیریت حقوق (Rights Management) نیز گفته می‌شود برای اجرای خط‌مشی‌ها و رویه‌های اعطای حق دسترسی به افراد مجاز، سرویس‌ها، داده‌ها و مکان‌های فیزیکی است بطوریکه از دسترسی افراد غیرمجاز به سیستم‌ها، دارایی‌ها و سایر خدمات جلوگیری شود.
  4. مدیریت دسترسی ممتاز: پیشروترین برنامه آموزش در حوزه پیشگیری از تقلب و سوء استفاده از اعتبارنامه‌ها در محل کار است. سازمان‌ها با سرقت اطلاعات کارمندان و مشتریان در حوادث مربوط به نشت داده‌ها به طور فزاینده‌ای با تهدیدها و عواقب سرقت هویت روبه‌رو می‌شوند. کلاهبرداری از مشاغل هدف اصلی سارقان هویت است و علاقه‌مندان پس از گذاراندن این دوره می‌توانند به سازمان‌ها کمک کنند تا علائم سرقت هویت را شناسایی کرده و اقدامات مورد نیاز در راستای به حداقل رساندن آسیب‌ها، محافظت از قربانیان احتمالی و مطابقت با مقررات را انجام دهند. افرادی که این دوره را پشت سر می‌گذارند به متخصصان مشاور حفاظت از هویت مجاز تبدیل می‌شوند که از دانش و مهارت‌های منحصربه‌فرد برای حل یکی از مسائل روزافزون و چالش برانگیز مشاغل و کسب‌وکارها برخوردارند.
  5. بلوغ مدیریت هویت و دسترسی: ارزیابی عینی وضعیت مدیریت هویت و دسترسی یک کار دشوار به شمار می‌رود و باید مؤلفه‌های تأثیرگذار بر سازمان و چگونگی ارزیابی آن‌ها برای تعیین وضعیت جاری مشخص شوند. مدل‌های بلوغ یکی از مناسب‌ترین ابزارها برای تشخیص مسائل حیاتی سازمان‌ها در دامنه‌های مختلف می‌باشند. هر مدل بلوغ بیانگر مجموعه‌ای از ویژگی‌ها، خصیصه‌ها، شاخص‌ها و الگوهای نشان‌دهنده دستاوردها، پیشرفت و موفقیت در یک حوزه مشخص است. این مدل‌ها یک مبنای سیستماتیک اندازه‌گیری برای ارزیابی و توصیف وضعیت فعلی (As-Is) هر حوزه ایجاد کرده و سطوحی را برای دستیابی به وضعیت مطلوب (To-Be) ارائه می‌دهند. علاقه‌مندان پس از شرکت در این دوره می‌توانند به یکی از روش‌های توصیفی، تطبیقی و تجویزی وضعیت مدیریت هویت و دسترسی سازمان را بسنجند و گام‌های لازم و نقشه راه مورد نیاز برای بهبود وضعیت سازمان را ارائه دهند.
  6. حفاظت از داده و حریم خصوصی: این دوره یك برنامه جامع آموزش است كه از استانداردهای امنیتی بین‌المللی و قوانین حفظ حریم خصوصی استفاده می‌کند تا بهترین روش‌های حفاظت از دارایی‌های داده‌ای را در کل چرخه حیات داده به داوطلبان آموزش دهد. متخصصان حفاظت از داده‌ها شدیداً نیاز به داشتن مهارت در مقررات حفظ حریم خصوصی و کنترل های امنیتی فنی و اداری دارند. حریم خصوصی و امنیت داده‌ها به یکدیگر وابسته هستند و این دوره یک برنامه آموزشی تلفیقی از مفاهیم امنیتی، هویتی و حریم خصوصی را ارائه می‌دهد.
  7. تكنولوژیست امنیت و هویت: افزایش نیاز به مدیریت هویت و فناوری‌های امنیت اطلاعات ناشی از نیازهای ذی‌نفعان مختلف است. در عصر دیجیتال چند پدیده مهم ظهور كرده است: (1) سیستم‌های بیشتری به یکدیگر متصل شده‎‌اند تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، (2) مصرف‌کنندگان خدمات و سیستم‌ها خواستار دسترسی آسان به داده‌ها و تراکنش‌ها هستند بدون اینکه چندین رمز عبور را به خاطر بسپارند، (3) سازمان‌ها درباره مشتریان خود تقاضای امنیت بالاتر، خدمات هویتی بهتر و اطلاعات مفید دارند، (4) هکرهای سایبری کاملاً فنی خواهان سرقت اطلاعات شخصی و تجاری مصرف‌کنندگان افزایش یافته‌اند. در چنین شرایطی باید به مدیریت هویت و دسترسی و محصولات امنیتی حرفه‌ای كارآمد و مقرون‌به‌صرفه دسترسی داشت. افراد با شرکت در این دوره، توانایی بهره‌برداری و مدیریت فناوری‌های امنیت و هویت را به دست می‌آورند و برای رفع نیازهای روزافزون مشاغل برای مقابله با تهدیدها، برآورده‌سازی نیازهای مختلف و کاهش خطرات از طریق توسعه یا تدارک محصولات فنی تلاش می‌كنند.

علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات لازم در مورد دوره‌های ارائه شده توسط بخش آموزش یا درخواست دوره‌های اختصاصی از بخش آموزش برهان با ما تماس بگیرند.