روز مدیریت هویت

روز مدیریت هویت

روز مدیریت هویت برای سال 2021 تعریف شد. امروزه به‌ نظر می‌رسد برای هر موضوعی، یک روز ویژه و خاص در نظر گرفته شده است، از روز ملی دونات گرفته (4 ژوئن) تا روز ملی لحظه‌های نامناسب (18 مارس)؛ و عموماً در آن روز، فعالیت‌هایی متناسب با موضوع آن روز انجام می‌شود.

در کنار این مناسبت‌های سرگرم‌کننده، ائتلاف امنیت هویت‌محور (IDSA) با مشارکت ائتلاف ملی امنیت سایبری (NCSC) نیز «روز مدیریت هویت» را به لیست مناسبت‌های مختلف سال اضافه کرده است تا به این بهانه در این روز، موضوع «مدیریت هویت» مورد تجلیل قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: سیر تکامل مدل‌های مدیریت هویت

درباره ائتلاف امنیت هویت‌محور (IDSA) و ائتلاف ملی امنیت سایبری (NCSC)

روز مدیریت هویت

ائتلاف امنیت هویت‌محور (IDSA)، گروهی از متخصصان و ارائه دهندگان راهکارها و وندورهای هویتی و امنیتی هستند که در قالب یک سازمان غیرانتفاعی در ایالت متحده امریکا برای کمک به سایر سازمان‌ها جهت تبیین اهمیت ایجاد هویت و امنیت در کنار یکدیگر ایجاد شده است.

IDSA به عنوان یک منبع مستقل از رهبری، تخصص و راهنمایی عملی در مورد رویکردهای امنیتی هویت‌محور برای متخصصان فناوری فعالیت می‌کند و با ارائه آموزش و به‌روش‌های مناسب به جامعه هویت در مورد نتایج و رویکردهای پیاده‌سازی امنیت هویت محور برای کاهش مخاطرات سازمان‌ها کمک می‌نماید.

نسل بعدی مدیریت هویت و دسترسی، «امنیت هویت‌محور یا امنیت تعریف شده با هویت (Identity Defined Security-IDS)» هویت را در مرکز معماری امنیتی قرار می‌دهد. امنیت هویت‌محور با یکپارچه‌سازی زیرساخت‌های مدیریت هویت و دسترسی با فناور‌ی‌‌های امنیت سایبری سازمانی، دسترسی آنی و هوشمند به داده‌ها و اپلیکیشن‌ها را فراهم می‌کند.

رویکرد هویت محور به امنیت سازمانی، این امکان را برای سازمان‌ها فراهم می‌کند تا با کنترل مخاطرات از طریق همگرایی زیرساخت های IT ، سرمایه گذاری خود را در زمینه امنیت سایبری بهینه نمایند.

ائتلاف ملی امنیت سایبری (NCSC) نیز یک سازمان غیرانتفاعی است که در نتیجه مشارکت بخش‌های دولتی و خصوصی در ایالات متحده امریکا ایجاد شده و با هدف آموزش گسترده و آگاهی‌رسانی عمومی و ترویج فرهنگ امنیت سایبری جهت توانمندسازی کاربران در منازل، مدارس و محیط‌های کاری در این حوزه فعالیت می‌نماید.

روز مدیریت هویت

24 فروردین 1400 اولین روز مدیریت هویت

سه شنبه 13 آوریل 2021 ، معادل 24 فروردین 1400 به عنوان اولین روز مدیریت هویت توسط IDSA تعیین شده است. هدف از تعیین روز مدیریت هویت، ارائه اطلاعات به رهبران تجاری، تصمیم گیرندگان و مصرف‌کنندگان فناوری اطلاعات، در مورد ارزش و تأثیر مدیریت هویت و آموزش صنایع در مورد مولفه‌های کلیدی از جمله حاکمیت، فناوری، فرایندها و به‌روش‌های امنیتی هویت‌محور با تمرکز ویژه بر روی مخاطره هویت‌ها و اعتبارنامه‌های دسترسی نا امن است.

 

بیشتر بخوانید: هویت دیجیتال خوب

نحوه مشارکت در برنامه‌های آگاهی‌رسانی روز مدیریت هویت

IDSA و NCSA به دنبال جلب مشارکت شرکت‌ها، سازمان‌های دولتی، وندورهای فناوری و متخصصان هویت هستند تا در این زمینه آگاهی آنها را افزایش دهند. روش‌های مختلفی برای مشارکت افراد و سازمان‌ها برای شرکت در برنامه‌های آگاهی‌رسانی روز مدیریت هویت وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره شده است:

روز مدیریت هویت

ترویج و گسترش موضوع مدیریت هویت

  • دنبال کردن IDSA و NCSA در توییتر و لینکدین و اینستاگرام
  • به اشتراک‌گذاری به‌روش‌ها و داستان‌های موفقیت در زمینه مدیریت هویت با هشتگ این رویداد #IDMgmtDay و #BeIdentitySmart در رسانه‌های اجتماعی

ثبت نام برای تبدیل شدن به یک مدافع و حامی مدیریت هویت

  • اعلام پشتیبانی از روز مدیریت هویت
  • اضافه کردن عنوان داوطلب به لیست افراد و سازمان‌های پشتیبان
  • پست کردن لوگوی روز مدیریت هویت روی وب‌سایت به عنوان یکی از مشارکت‌کنندگان در برگزاری این روز
  • شرکت در رقابت دریافت “جوایز مدیریت هویت” برای افراد و سازمان‌ها در سال 2021 به منظور اثبات برتری نسبت به رقبای دیجیتال

آموزش و یادگیری

  • پیروی از نکات پیشنهادی برای مدیریت هویت خوب و حفاظت از هویت دیجیتال شخصی
  • اطلاع‌رسانی به مشتریان در مورد روز مدیریت هویت و تشویق آنها برای شرکت در رقابت دریافت جوایز مدیریت هویت سال 2021
  • وبلاگ‌نویسی در مورد موضوع امنیت هویت و به‌اشتراک‌گذاری لینک پست با IDSA و NCSA برای انتشار بیشتر در رسانه‌های اجتماعی و وب‌سایت این دو اسپانسر
  • ثبت‌نام در خبرنامه روز مدیریت هویت به منظور آگاهی از رویدادها و به روزرسانی‌های مرتبط با این روز در طول سال

حاضرین روز مدیریت هویت