مدیریت ارتباطات هویت – نسل آینده IAM

, ,
مدیریت ارتباطات هویت

مدیریت ارتباطات هویت – نسل آینده IAM است. سرویس‌های مدیریت هویت و دسترسی (Identity and Access Management-IAM) به طور سنتی برای استفاده داخلی یک شرکت، کمک به استخدام و قطع همکاری با کارمندان و ایجاد امتیاز دسترسی به داده‌ها و سیستم‌های شرکت در پشت دیوار آتش ساخته می‌شدند.

امروز شرکت‌ها باید یک راه‌حل مدیریت هویت و دسترسی پویا را اجرا کنند که صرف نظر از مکان، در خدمت کارمندان، مشتریان، شرکاء و دستگاه‌ها باشد. این تحول IAM به مدیریت ارتباطات هویت (Identity Relationship Management- IRM) است که با عنوان مدیریت ارتباط با هویت شناخته می‌شود.

Identity relationship management

مدیریت ارتباطات هویت – نسل آینده IAM

مدیریت ارتباطات هویت

همانطور که تعداد بیشتری از افراد، دستگاه‌ها و چیزها از هویت اختصاصی در شبکه‌ها برخوردار می‌شوند خدمات ساده، انعطاف‌پذیر و مقیاس‌پذیر IRM که برای تسریع شناسایی هویت و مدیریت امتیازات دسترسی طراحی شده‌اند به یک ضرورت برای هر کسب‌وکار خواهان ارتباط راحت و کارآمد با مشتریان خود تبدیل می‌شوند.

راه‌حل‌های امروزی باید دستگاه‌ها (لپ‌تاپ، تلفن، صفحه لمسی، اتومبیل) و برنامه‌های جدید تلفن همراه و دیگر برنامه‌های اجتماعی را به یک پلتفرم امنیتی واحد مرتبط کند که همیشه در همه جا، در هر زمان، در محل کار یا در فضای ابری کار کند. این استانداردی است که مشتریان، شهروندان و دانشجویان انتظار دارند که مدیران ارشد اجرایی و کسب‌وکارهای آن‌ها، دولت‌ها و دانشگاه‌ها به سمت راه‌حل‌های مدیریت ارتباطات مشتری حرکت کنند.

نمونه کاربردی از IRM

در ویدئویی که اخیراً در رسانه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود مدل ساده‌ای از پتانسیل‌ها و قابلیت‌های ایجاد ارتباط میان هویت‌های موجودیت در فضای حقیقی و مجازی (هویت انسان و هویت اشیاء (خودرو)) قابل مشاهده است. مدیریت ارتباطات هویت – نسل آینده IAM به شمار می‌رود که در ویدئوی زیر یک نمونه ساده از آن قابل مشاهده است.