وبینار شاخص‌های حاکمیت سایبر

,
شاخص‌های حاکمیت سایبر

وبینار شاخص‌های حاکمیت سایبر به منظور تبیین شاخص‌های حاکمیت سایبر و نقش آن در عصر اطلاعات برگزار می‌شود. فضای سایبر یکی از موارد غیر قابل اجتناب برای جوامع است. از این روی دولت‌ها در راستای دستیابی به رسالت خود ملزم به شناخت آن هستند تا تصمیمات مناسبی را اتخاذ کنند. گستردگی این فضا و تاثیر آن بر روی تمام جنبه‌های زندگی بشر از جمله فرهنگ، اخلاق و حتی مرزهای یک کشور بر پیچیدگی آن افزوده است.

از سوی دیگر یکی از بنیادی‌ترین مفاهیم علوم سیاسی، مفهوم حاکمیت است؛ مفهومی که در قلب یک دولت مدرن جای دارد و با اصلی‌ترین مفاهیم سیاسی مانند قدرت، نظم، مشروعیت و اقتدار مرتبط است. حال سوال اینجا است که در چنین فضایی حاکمیت چگونه است؟ و باید دارای چه سازوکار و ساختاری باشد. سلسه رویدادهای مدیریت هویت دیجیتال و حاکمیت فضای سایبر علاوه بر بررسی هویت دیجیتال به عنوان یکی از پایه‌های قابل ملاحظه در این فضا به تبیین فضای سایبر و حاکمیت در آن می‌پردازد.

شاخص‌های حاکمیت سایبری

جزییات برگزاری وبینار

در همین راستا، رویداد هجدهم در روز شنبه 30  مهر ماه 1401  با عنوان «وبینار شاخص‌های حاکمیت سایبر» از ساعت 14:00 الی 15:00 برگزار خواهد شد. این رویداد سرآغازی برای بررسی و شناخت فضای سایبر و الزامات آن در کشور خواهد بود. لازم به ذکر است سلسله وبینارهای مدیریت هویت دیجیتال و حاکمیت فضای سایبر به همت شرکت برهان و با همکاری دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌گردد. میهمانان هجدهمین وبینار آقایان دکتر مسعود بنافی، پژوهشگر مطالعات خط مشی‌گذاری،  دکتر هاتف رسولی، مدیرعامل شرکت برهان و دکتر مهرداد حیدری، پژوهشگر حوزه حاکمیت و خط مشی‌گذاری هستند. در این رویداد ضمن بررسی مفهوم فضای سایبر به شاخص‌ها و شیوه‌های حکمرانی در این فضا پرداخته خواهد شد.

بیشتر بخوانید: راهبرد ملی هویت‌‏های قابل‌اعتماد در فضای سایبر

میهمانان هفدهمین وبینار آقای مهدی حبیبی، رئیس هیئت مدیره سازمان مردم نهاد فضای مجازی پاک(فمپ)،  آقای دکتر هاتف رسولی، مدیرعامل شرکت برهان و آقای مهدی آژند، پژوهشگر ارشد حوزه حاکمیت، هویت دیجیتال و خط مشی‌گذاری هستند. در این رویداد ضمن بررسی مفهوم فضای سایبر و حاکمیت فضای سایبر به تاثیر جایگاه هویت دیجیتال در حاکمیت فضای سایبر پرداخته خواهد شد.

از علاقه‌مندان به حوزه هویت دیجیتال دعوت می‌شود تا در این رویداد ما را همراهی نمایند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در وب‌سایت ایوند با ما همراه باشید. برای شرکت در ” وبینار تاثیر فناوری‌های نوظهور بر هویت دیجیتال “ بر روی لینک زیر کلیک بفرمائید یا گوشی خود را مقابل کد QR قرار دهید.

https://b2n.ir/borhanid1

وبینار هویت دیجیتال

علاقه‌مندان می توانند برای اطلاع از رویدادهای شرکت برهان در حوزه مدیریت هویت دیجیتال فرم ثبت‌نام را تکمیل نمایند.

خبرنامه برهان

برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای هویتی با ما همراه باشید.