عضویت برهان - نظام صنفی

عضویت برهان در نظام صنفی رایانه‌ای

شرکت برهان (راهبران هویت مجازی آینده) پس از طی فرآیند تعیین شده و برای حضور فعال‌تر در حوزه ICT کشور به عضویت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای درآمد. سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در تلاش است تا در جایگاه مدیریت‌کننده میان بخش خصوصی و دولت در بخش فناوری اطلاعات ضمن دفاع از حیثیت و حقوق حرفه‌‌ای، مشارکت در تصمیم‌‌سازی برای این حوزه، بازخورد لازم از محیط اجرا را برای تصحیح مسیر به سطوح سیاست‌‌گذار و برنامه‌‌ریز انتقال دهد.

عضویت برهان در نظام صنفی

درباره شرکت برهان

شرکت راهبران هویت مجازی آینده (برهان) پس از حدود ۲۰ سال کسب دانش و تجربه در حوزه اسناد هویتی از سال ۹۳ بر آن شد تا در حوزه هویت دیجیتال و سیستم‌های مدیریت هویت و دسترسی متمرکز شود. این تصمیم در سال ۹۴ با تشکیل گروه مطالعات راهبردی هویت دیجیتال به بار نشست. فعالیت‌های این گروه تخصصی از ابتدای سال ۹۸ با ثبت شرکت برهان در یک قالب حقوقی جدید ادامه پیدا کرد. تجربه چندین ساله و مطالعات گسترده در حوزه مدیریت هویت و دسترسی و انجام پروژه‌های ملی و راهبردی در این حوزه، زمینه بلوغ بیش از پیش شرکت را فراهم نمود. بذری که سال‌ها پیش کاشته شده بود به فضل الهی امروز به درختی تنومند تبدیل شده است که از بارقه‌های آن می‌توان به حضور فعال در کنفرانس‌های بین‌المللی و توسعه همکاری با برترین شرکت‌های حوزه هویت دیجیتال در جهان اشاره نمود. این دستاوردها مسئولیت سنگینی بر دوش شرکت نهاد و موجب گردید تا با عزمی راسخ قدم در راه پر پیچ‌وخم پیکربندی زیست‌بوم هویت دیجیتال کشور بگذارد.

لوگوی برهان

شرکت برهان در نظر دارد تا با مدد و استعانت از خداوند متعال، به سهم خود، زمینه و بستر تحقق و شکل‌گیری زیست‌بوم هویت دیجیتال کشور در افق چشم‌انداز بیست ساله را فراهم نماید و شکی نیست که این مهم تنها در سایه تلاش، جدیت و همکاری با تمام ذی‌نفعان این حوزه صورت می‌پذیرد. بر همین اساس شرکت برهان آمادگی خود را جهت همکاری گسترده با افراد، سازمان‌ها و نهادهای فعال در این حوزه جهت تحقق هرچه بهتر زیست‌بوم هویت دیجیتال و توسعه آن اعلام می‌دارد. فرآیند عضویت برهان در نظام صنفی رایانه‌ای که از چندی پیش آغاز شده بود در روزهای اخیر با پیگیری‌های لازم به نتیجه رسید.

درباره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به عنوان بزرگ‌ترین تشکل مردم نهاد حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات،  از تیرماه سال 1384 براساس قانون حمایت از پدیدآورندگان نرم افزار (مصوب 1379/10/4  مجلس شورای اسلامی) و آیین نامه مصوب هیات وزیران (مصوب  1383/4/24) فعالیت خود را آغاز کرده است. هدف و ماموریت این سازمان، تنظیم مناسبات بخش خصوصی و دولت در حوزه  فناوری اطلاعات و ارتباطات و مشارکت موثر در ساماندهی امور تجاری رایانه ای است.

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای پیش از سال 1384 در قالب انجمن شرکت‌های انفورماتیک از سال 1373 فعال بوده است. تا به امروز سازمان نظام صنفی رایانه ای در 29 استان کشور تشکیل شده است. در حال حاضر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به‌عنوان حافظ منافع بخش خصوصی، به عنوان بازوی مشورتی دولت و حاکمیت در سطوح کلان و سیاست‌گذار حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نقش و جایگاه تعیین‌کننده‌ای دارد.

ارتباط مستمر و تنگاتنگ مدیران این سازمان از یک سو با فعالان خصوصی حوزه رایانه و از سوی دیگر با بدنه دولت طی سال‌های اخیر موجب شده تا ضمن به روزآوری قوانین حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) بخش خصوصی بتواند در کنار حل مشکلات تجاری خود در اتخاذ تصمیم‌های دولت در حوزه فاوا نیز تاثیرگذار باشد.